Blog

Carotina (répácska) Fejlesztő játékok ovodavilag.hu játék webáruházban

2020.02.05 16:08
Carotina (répácska) Fejlesztő játékok ovodavilag.hu játék webáruházban

Ebben az éveben új termékekkel kezdünk el "játszani" forglalkozni a játék webáruházunkban és ez nem más mint a Lisciani gyártó carotina vagy más néven is ismert répácska játékaik! A Carotina játékok kimondottan a bölcsödés és óvodás korosztály számára lettek fejlesztve! Mindegyik termékük fejleszti a gyermekek 2-3 készségét és a képességét! 

Minden évben új és új termékekkel szeretünk dolgozni, hisz így mindig még több készségfejlesztő játékkal tudja a szülő gazdagítani a gyermekét! A Carotina játékok, melyek más néven répácska néven is ismerket kimondottan a bölcsis és óvodás korosztály számára lettek kitalálva! Szinte mindegyik játéka akár interaktív akár nem valamilyen készséget fejleszt, így a gyermekeket a Carotina játékok játékosan nevelik! 

A Lisciani gyártónak vannak olyan termékei, melyek a Montessori módszerre lettek kimondottan kifejlesztve!

Maria Montessori megközelítése, többek között, az anyagok kézzel történő érintésének fontosságán alapul, ami egy konkrét tapasztalat, amely egy fejeljthetetlen nyomot hagy a gyermek eszében, hatékonyabbá téve a tanulást. A montessori módszer további alapjai a gyermek szabadsága és az önállósága. A felnőtt szerepe, hogy a gyermek természetes fejlődését figyelje és szabadon hagyja, hogy kiválassza a képességeinek és érdeklődésének megfelelő tevékenységet. A szabadságot azonban szabályozni kell ó, például a gyermek felellősége a tevékenységet alatt felhasznált anyagok és eszközök elpakolása! A rend a Montessori módszer egyik alapvető pontja, így tehát nélkülözhetetlen a gyermek környezetében. Ez egyszerű, rendezett, funkcionális környezet, amely a gyermek méreteihez és erejéhez alkalmazkodik, a tanulás és elsajátítás nélkülözhetetlen feltétele.

Montessori pedagógia elvei:

 • szabadság
 • gyermekre szabott környezet
 • gyermek nevelése az önfegyelemre
 • önkorrekció
 • gyermek nevelése az önállóságra
 • egyéni tevékenység az iskola előtti években
 • gyermek ütemének tiszteletben tartása
 • környezet tiszteletben tartása
 • tapasztalaton alapulo tanulás
 • gyermek nevelése a rendre

 

Igazi montessori játék

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A Lisciani gyáró kedvencei még az interaktív játékok, melyek ismertebb nevükön Répácskának is hívnak! de miért is? 

A Répácska játékok interaktív játékok, és a nevüket a tollról is kaphatták, hisz a toll, szinte pont úgy néz ki mint a répácska! A répácska megmondja a gyermekeknek a helyes megfejtést, ugyanis ha a gyermek jól pátosít, akkor a répácska világít és hangot ad ki! 

A carotina játékok célja, hogy segítsen a gyerekeknek megtanulni alapvető ismereteket szórakoztató és játékos módon. A Carotina interaktív játékok mind az ovis korosztálynak tehát 3-6 év közötti gyermekeknek szólnak!

Kimondottan ajánljuk óvodák figyelmébe is, hisz remek készségfejlesztő játékok.

A játékkal a következő képességek fejleszthetők:

 • nyelvi képességek, előzetes írás és olvasás
 • képi felismerések 
 • szavak felismerése
 • matematikai készségeket fejleszti
 • figyelem és koncentráció
 • memória
 • formák és színek
 • test sematikus megfigyelése

Carotina interaktív játékok vásárlás

A Carotina vagy Répácska játékokat széles váalsztékban találhatjátok meg az ovodavilag.hu játék webáruházban és ide kattintva vásárolhat is online!