Blog

Játék tippek a nyári szünetre

2019.06.24 09:38
Játék tippek a nyári szünetre

Lassan ráfordulunk a 2018/2019-es tanév utolsó heteire. Valljuk be őszintén, mindenki várja már egy kicsit. A reggeli korán kelések, "azt nem veszem fel" csaták, futás a buszhoz-kocsihoz. Igaz, lefoglalni az otthon tartózkodó gyerekeket a nyári szünidőre nem egyszerű megoldás! Erre a helyzetre szeretnénk egy kis segítséget nyújta! 

Egyik barátnőm épp tegnap mesélte, hogy már a negyedik napközis táborra fizette be gyermekét, így a közös nyaralással együtt, és a nagyiéknál töltött 2 héttel csak pár hetet kell kisakkoznijuk, hogy hova is tegyék a gyerkőcöt.

Nagyon sokan a négy fal között ragadnak, beszippantja őket a tévé, az internet, talán egy jó könyv, majd végül az unalom. Pedig ez az időszak kitünően alkalmas arra, hogy akár a mukából haza érve is, tartalmas időt tudjon a család együtt tölteni.

Mivel ilyenkor már nem tűz annyira a napocska és sokáig világos van, nyugodtan vacsorázhatunk a kertben. Bízzuk meg a gyerekeket a terítéssel addig, míg mi összeütünk valami gyors finomat. Utánna teli pocakkal, pléden heverészve megbeszélhetjük a következő nap-napok programjait.

Egy kis előkészülettel, saját felfedező túrát is szervezhetünk. Nem kell más hozzá csak egy "kincses" térkép és már mehetünk is barangolni a környéken. 

Ha napközben otthon vagyunk, kideríthetjük, hogy a gyerkőcök mi iránt érdeklődnek: sport, kézműveskedés, rajzolás. Ezek kiderítésére alkalmas programokat is tudunk ajánlani. Például:

Elő az aszfaltkrétát! A hagyományos ugróiskolán kívül készíthetünk gigantikus társasjátékot, vicces feladványokkal.

Egy-két teniszlabda vagy ping-pong labda segítségével dobálós játékot is készíthetünk.

 

Örök klasszikus a buborékfújó és a vízibomba! A házi verziót közösen elkészíthetjük a gyerekkel, majd mehet a móka!

 

Összegyűjtöttünk még Nektek pár tippet, hová tudtok együtt elmenni, úgy, hogy mindenki jól érezze magát, költségkímálő is legyen, ne kelljen sokat utazni, és garantáltan jól érezzétek magatokat, akár barátokkal is.

 • játszótér
 • játszóház
 • strand
 • uszoda
 • cukrászda
 • közös bevásárlás (shoppingolás)
 • vasutas múzeum meglátogatása
 • múzeumok látogatása
 • folyópartra sétálás
 • ha található vár a közeletekbe egy napra beiktatni
 • diafilm vetítés
 • sátor, vagy ahogy azt régen a mi időnkben hívtuk, kunyhó készítése
 • biciklizés
 • kirándulás 

És ha nap közben nincs időtök beszerezni a mókákhoz való kellékeket, csak egy-két kattintás ide https://ovodavilag.hu/, és akár már másnaspra ott is van Nálatok!