Blog

Gyurmázás mint fejlesztés

2017.11.13 13:21

A gyurmázás fejlesztő hatásai és egyben jótékony hatásai a gyermekekre.

Gyurmázás mint fejlesztés

 

 

Sok gyermeket megkérdezve a legjobb játékos elfoglaltságok közül a gyurmázás nyerte meg az első helyet.Így kimondott hangsúlyt kell, hogy fektessünk a gyurmázásra mint kreatív mint pedig mint fejlesztő tevékenységre.

A gyurmázás az egyik legösszetettebb módja a kezecskék ügyesítésére. Nézzük mit fejleszt

 

-Figyelmet és koncentrációt

-Kézügyességet

-megfigyelőkészséget

-kreativitást

-izomerősítő

-szem-kéz koordinációt

-színek megismerését

-formákat és ezzel együtt a térlátást is

 

Így tehát ha összegezzük a gyurmázás a legjobb kezdeti finomotorikus készségre igen nagy hatással van és nagyon jól fejleszti Nem csak a játékboltokban, de sok más helyen is lehet gyurmákat kapni. Miért a játékboltos gyurmák a legjobbak, egyrészt mert hihetetlen választék van, és a gyerkőcöknek sosem elég, másrészt léteznek a boltokban olyan minőségi gyurmák, melyek gyerekbarát anyagokból készülnek, így akár meg is eheti a gyerkőc, akkor sem lesz semmi baja. Óvodákba és intézményekben a legjobb minőségű gyurmákkal találkozhatnak, pont ebből kiindulva. Az utóbbi években rengeteg újfajta gyurmát kitaláltak melyek összetétele még több élményt biztosít a gyerekek számára. A legjobb és legkeresettebb mostanság az intelligens gyurma, ami képes elmászni a mágnes hatására és ha jól meggyúrod úgy pattog mint egy labda. Nagyon sokfajta színben elérhető az intelligens gyurma. Ám azonban ennél is jobb ötletnek tartjuk a kinetikus homokot, mert bent a szobában vagy teremben is tudunk homokozni vele, igaz kicsit érdekes az összetétele, de könnyűsége és lánysága miatt sokkal több mindent meglehet vele valósítani. Nálunk első körben a Play-Doh gyurmák amik nagy sikert aratnak. Illetve amit még nem is említettünk az a régi igazi sógyurma, ami abszolút mindenki rendelkezésére áll.

 

Ti is kedvet kaptatok a gyurmázáshoz? Mert mi hihetetlenül imádjuk!